Pure Up/Down Wall Light Curved 8W Black
- Direct / indirect lighting with uniform light output
- Aluminium body with PMMA diffuser
- CCT selectable; 3000K, 4000K, 5700K
- Triac dimmable flicker-free driver
Specifications
| Weight | 0.33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.155 × 0.09 × 0.045 cm |
| Power (W) | 8W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5700K |
| Lumen Output (lm) | 670-880lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Triac Dimming |
| IP Rating | IP20 |
| Lifetime (hr) | 50000 |
| Installation | Wall Mount |
| Dimensions (mm) | 150 x 85 x 43 mm |
| Fitting Colour | Black |




