Pure Rotatable Wall Light 4W White 350° Rotation
- 350° rotation
- Aluminium body with PC diffuser
- Decorative and versatile
- Flicker-free internal driver
Specifications
| Weight | 0.52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.325 × 0.065 × 0.05 cm |
| Power (W) | 4W |
| Colour Temperature (K) | 3000K |
| Lumen Output (lm) | 440lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP20 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Wall Mount |
| Dimensions (mm) | 320 x 61 x 46 mm |
| Fitting Colour | White |




