Pure Surface Mount Exit Light 24M Double Sided 1W Maintained IP20
- AS/NZS compliant
- Long-life LiFePO4 battery
- 24M classification >2 hour discharge
- Double sided
- Maintained
- Signage included
Specifications
| Weight | 1.33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.36 × 0.215 × 0.07 cm |
| Power (W) | 1W |
| Dimming | Maintained |
| IP Rating | IP20 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 357 x 208 x 61 mm |
| Fitting Colour | White |




