Pure IP Rated Recessed Emergency Light D63 6W Non Maintained ?P65 White
- AS/NZS compliant
- Long-life LiFePO4 battery
- D63 classification >2 hour discharge
- Non-maintained
- IP65 rated
- Recessed fitting IC-F
Specifications
| Weight | 0.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 0.1 × 0.04 cm |
| Power (W) | 6W |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Recessed |
| Dimensions (mm) | ⌀ 80 x 35 mm |
| Fitting Colour | White |




