Pure Twin Emergency Spot Light 9W Non Maintained IP65 White
- AS/NZS compliant
- Long-life LiFePO4 battery
- D160 classification >3 hour discharge
- Non-maintained
Specifications
| Weight | 1.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.27 × 0.26 × 0.065 cm |
| Power (W) | 9W |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 267 x 260 x 62 mm |
| Fitting Colour | White |




