Pure IP Rated Surface Mount Exit Light 24m Double Sided 2W Maintained IP65
- AS/NZS compliant
- Long-life LiFePO4 battery
- IP65, 24M classification >2 hour discharge
- Double sided
- Maintained
- Signage included
Specifications
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.33 × 0.2 × 0.11 cm |
| Power (W) | 2W |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | ⌀ 321 x 194 x 108 mm |
| Fitting Colour | White |




