Pure Eco Linear High Bay Light 200W
- High lumen output
- Slim compact and light weight
- Aluminium body with PC diffuser
- Includes suspension
Specifications
| Weight | 3.54 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.185 × 0.185 × 0.09 cm |
| Power (W) | 200W |
| Colour Temperature (K) | 5000K |
| Lumen Output (lm) | 28000lm |
| CRI | >70 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Suspended |
| Dimensions (mm) | 1153 x 154 x 61 mm |
| Fitting Colour | Black |




