Pure Linear High Bay Light 200W
Specifications
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 0.25 × 0.085 cm |
| Power (W) | 200W |
| Colour Temperature (K) | 6000K |
| Lumen Output (lm) | 21000lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP40 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Suspended |
| Dimensions (mm) | 1195 x 250 x 84 mm |
| Fitting Colour | White |




