Pure Platinum Linear High Bay Light 200W
Specifications
| Weight | 9.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.83 × 0.455 × 0.14 cm |
| Power (W) | 200W |
| Colour Temperature (K) | 5000K |
| Lumen Output (lm) | 32000lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP66 |
| Lifetime (hr) | 40,000 |
| Installation | Suspended / Ceiling Mount |
| Dimensions (mm) | Dimensions ⌀ 110 x 41.5 mm Cutout ⌀ 95 – 100 mm |
| Fitting Colour | White |




