Pure Eco High Bay Light 200W
Specifications
| Weight | 2.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.28 × 0.28 × 0.18 cm |
| Power (W) | 200W |
| Colour Temperature (K) | 5000K |
| Lumen Output (lm) | 29000lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Loop Hanging |
| Dimensions (mm) | ⌀ 270 x 159mm |
| Fitting Colour | Black |




