Pure Up/Down Cone Wall Light 6W White
- Direct / indirect wall light
- Powder coated aluminium body with glass diffuser
- CCT selectable, 3000K, 4000K, 5700K
- 240V hardwire
Specifications
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 0.2 × 0.084 cm |
| Power (W) | 6W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5700K |
| Lumen Output (lm) | 290-460lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 100 x 80 x 200 mm |
| Fitting Colour | White |




