Pure Twin Outdoor Spot Light with Sensor 26W White
- Double insulated
- Detection range 180° / 12m
- Lux level and time duration adjustable
- PC body with PC diffuser
- Ceiling or wall mounted
- CCT selectable, 3000K, 4000K, 5700K
- Quick fit mount
- 240V hardwire
Specifications
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.2 × 0.15 × 0.2 cm |
| Power (W) | 26W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5700K |
| Lumen Output (lm) | 1700lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP54 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | ⌀ 132 x 170 x 245 mm |
| Fitting Colour | White |




