Pure Slimline Underverandah 60W
- PC housing with PC diffuser
- CCT selectable, 4000K, 5000K, 6500K
- Middle and side cable entry
- IP65 rated
Specifications
| Weight | 1.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.56 × 0.89 × 0.7 cm |
| Power (W) | 60W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 4000K/5000K/6500K |
| Lumen Output (lm) | 4250-5250lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 1560 x 89 x 70 mm |
| Fitting Colour | White |




