Pure Platinum Floodlight Selectable 100W/150W/200W
- Wattage and CCT selectable
- CCT selectable, 3000K, 4000K, 5000K
- Powder coated aluminium housing with tempered glass diffuser
- Streamline to prevent water
accumulation - High lumen output
Specifications
| Weight | 5.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.41 × 0.385 × 0.09 cm |
| Power (W) | Selectable 100W/150W/200W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5000K |
| Lumen Output (lm) | 16000-36000lm |
| CRI | >70 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP66 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 384 x 370 x 70 mm |
| Fitting Colour | Black |




