Pure Surface Mount Emergency Light 2W Non Maintained
- AS/NZS compliant
- Long-life LiFePO4 battery
- D63 classification >2 hour discharge
- Non-maintained
- Recessed fitting IC-F
Specifications
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.22 × 0.22 × 0.07 cm |
| Power (W) | 2W |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP20 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 215 x 215 x 53 mm |
| Fitting Colour | White |




