Pure Platinum Switchable High Bay Light Selectable 100W/120W/150W/200W
- Power selectable
- Loop hanging or ceiling mount
- DALI Dimmable – DALI2
- Powder coated
- aluminium body with PC diffuser
- Emergency driver available – see emergency section
Specifications
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.43 × 0.43 × 0.21 cm |
| Power (W) | Selectable 100W/120W/150W/200W |
| Colour Temperature (K) | Selectable 4000K/5000K |
| Lumen Output (lm) | 150-160lm/W |
| CRI | >70 |
| Dimming | 0-10V Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Loop Hanging / Ceiling Mount |
| Dimensions (mm) | ⌀ 364 x 172 mm |
| Fitting Colour | Black |




