Pure Eco Switchable High Bay Light Selectable 120W/160W/200W
Specifications
| Weight | 2.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.335 × 0.335 × 0.17 cm |
| Power (W) | Selectable 120W/160W/200W |
| Colour Temperature (K) | Selectable 4000K/5000K |
| Lumen Output (lm) | 19800-33000lm |
| CRI | >70 |
| Dimming | 0-10V Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Loop Hanging |
| Dimensions (mm) | ⌀ 330 x 176 mm |
| Fitting Colour | Black |




