Pure Mirror Light Up/Down 15W Black
- Direct / indirect lighting to help eliminate shadows
- Aluminium body with gel and PC diffusers
- CCT selectable; 3000K, 4000K, 5700K
- Flicker-free driver
Specifications
| Weight | 0.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.61 × 0.09 × 0.03 cm |
| Power (W) | 15W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5700K |
| Lumen Output (lm) | 1050-1150lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP54 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Wall Mount |
| Dimensions (mm) | 900 x 86 x 30 mm |
| Fitting Colour | Black |




