Pure Canopy Light 120W
- Powder coated aluminium body with tempered glass lens
- Surface mount
- High lumen output
- Ideal for petrol stations
Specifications
| Weight | 4.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.4 × 0.4 × 0.1 cm |
| Power (W) | 120W |
| Colour Temperature (K) | 4000K |
| Lumen Output (lm) | 18000lm |
| CRI | >70 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Fitting Colour | White |
