Pure 48V Spot Track Light 9W
- 360° rotation and 90° tilt
- Wattage selectable: 7W – selectable between 4.5, 6 & 7W
- 9W – selectable between 5.5, 7 & 9W
- Good colour rendering
- Suggested driver – PLTL200WD
Specifications
| Weight | 0.29 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.12 × 0.05 × 0.166 cm |
| Power (W) | 9W |
| Colour Temperature (K) | 3000K |
| Lumen Output (lm) | 760-820lm |
| CRI | >90 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP20 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Track |
| Dimensions (mm) | 50 x 120 x 166 mm |
| Fitting Colour | Black |




