Legacy Invictus II Sports Light 1500W Black
- Australian made
- 10 year warranty
- Lightweight & flat-mount with aluminium body
- Colour temperature, beam angle and dimming options
- Glare control shields available
Specifications
| Weight | 34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 0.45 × 0.25 cm |
| Power (W) | 1500W |
| Colour Temperature (K) | 5000K |
| Lumen Output (lm) | 210000lm |
| CRI | >70 |
| Dimming | Dimming Options Available |
| IP Rating | IP66 |
| Lifetime (hr) | 100,000 |
| Dimensions (mm) | 1175 x 396 x 195 mm |
| Fitting Colour | Black |




