Pure Residential Floodlight 30W
- Compact, ideal for residential use
- Optional sensor available
- CCT selectable, 3000K, 4000K, 5700K
- Flex and plug
Specifications
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.16 × 0.11 × 0.031 cm |
| Power (W) | 30W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5700K |
| Lumen Output (lm) | 3100-3550lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 150 x 30 x 105 mm |
| Fitting Colour | White |




