Pure Mirror Light Round/Tiltable 10W Black
- Tiltable to help eliminate shadows
- Aluminium body with PMMA diffuser
- CCT selectable; 3000K, 4000K, 5000K
- Flicker-free driver
Specifications
| Weight | 1.035 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.9 × 0.045 × 0.12 cm |
| Power (W) | 10W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5000K |
| Lumen Output (lm) | 1020-1150lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP40 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Wall Mount |
| Dimensions (mm) | 580 x 41 x 111 mm |
| Fitting Colour | Black |




