Pure Low Profile Up/Down Wall Light 6W Black
- Direct / indirect wall light
- Powder coated aluminium body with glass diffuser
- CCT selectable, 3000K, 4000K, 5700K
- 240V hardwire
Specifications
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.135 × 0.104 × 0.035 cm |
| Power (W) | 6W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 3000K/4000K/5700K |
| Lumen Output (lm) | 480-320lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | 135 x 90 x 30.5 mm |
| Fitting Colour | Black |




