Pure Jumbo Surface Mount Exit Light 48M Single Sided 5W Maintained IP20
- AS/NZS compliant
- Long-life LiFePO4 battery
- 48M classification >2 hour discharge
- Single sided
- Maintained
- Signage included
Specifications
| Weight | 4.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 0.152 × 0.4 cm |
| Power (W) | 5W |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP20 |
| Installation | Surface Mount |
| Dimensions (mm) | ⌀ 620 x 317 x 75 mm |
| Fitting Colour | White |




