Pure High-Output Panel Light 60W
- Low glare slim back-lit panel
- Standard non-dimmable, 0-10V and DALI dimmable options available
- CCT selectable 4000K, 5000K, 6000K
- Supplied with 0.6m flex and plug
Specifications
| Weight | 3.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.6 × 1.2 × 0.05 cm |
| Power (W) | 60W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 4000K/5000K/6500K |
| Lumen Output (lm) | 7000-7200lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP40 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Recessed |
| Dimensions (mm) | 600×1200 mm |
| Fitting Colour | White |




