Pure CCT Selectable Panel Light 50W 600x1200mm
- Low glare, slim back-lit panel
- CCT selectable, 4000K, 5000K, 6000K
- Standard non dimming, 0-10V and Dali drivers available
- Aluminium body with PMMA diffusers
- Includes non dimmable driver and 0.6m flex and plug
Specifications
| Weight | 3.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.6 × 1.2 × 0.05 cm |
| Power (W) | 50W |
| Colour Temperature (K) | CCT Selectable 4000K/5000K/6500K |
| Lumen Output (lm) | 5100-5400lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP40 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Recessed |
| Dimensions (mm) | 600 x 1200 mm |
| Fitting Colour | White |




