Pure 24V Outdoor Step Light Strip 2W White
Pure 24V Outdoor Step Light Strip 2W 3000K 20lm Non Dimming IP65 Ø44mm Cutout White
Specifications
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.055 × 0.055 × 0.042 cm |
| Power (W) | 2W |
| Colour Temperature (K) | 3000K |
| Lumen Output (lm) | 20lm |
| CRI | >80 |
| Dimming | Non Dimming |
| IP Rating | IP65 |
| Lifetime (hr) | 50,000 |
| Installation | Recessed Mount |
| Dimensions (mm) | Dimensions ⌀ 55 x 42 Cutout ⌀ 44 x 65 mm |
| Fitting Colour | White |




