Technical Specifications
| COLOUR | 3000K|4000K|5500K |
| POWER/LUMENS | 8W/12W 720-1080lm |
| LIFESPAN | 25,000Hrs |
| INPUT VOLTAGE | 220-240V AC |
| FREQUENCY | 50Hz |
| BEAM ANGLE | 120° |
| OPERATING TEMPERATURE | -20°C to +40°C |
| CERTIFICATIONS | CE RoHS SAA |
| WARRANTY | 3 Years |
| IP RATING | IP54 |
| CRI | >80 |
| DIMMING | Non Dimmable |
| DIMENSIONS | 200 X 100 X 60mm |
Certifications



