Related Products…
Technical Specifications
| COLOUR | 4000K|5700K |
| POWER/LUMENS | 9W / 1000-1200lm |
| LIFESPAN | 50,000Hrs |
| CUTOUT | ⌀120-130mm |
| INPUT VOLTAGE | 220-240V AC |
| FREQUENCY | 50Hz |
| BEAM ANGLE | 60° |
| OPERATING TEMPERATURE | -20°C to +40°C |
| CERTIFICATIONS | CE RoHS SAA |
| WARRANTY | 3 Years |
| IP RATING | IP54 Front / IP20 Back |
| CRI | >90 |
| DIMMING | Triac Dimmable |
Certifications

