PURE 48V Track Light – Black – Frosted Diffuser – 16w
- 48V Track Light – Black – Frosted Diffuser – 16w
Technical Specifications
| COLOUR | 3000K |
| POWER/LUMENS | 16W / 1070-1120lm |
| LIFESPAN | 50,000Hrs |
| INPUT VOLTAGE | DC48V |
| BEAM ANGLE | 100° |
| OPERATING TEMPERATURE | -20°C to +40°C |
| CERTIFICATIONS | CE RoHS |
| WARRANTY | 3 Years |
| IP RATING | IP20 |
| CRI | Ra90 |
| DIMMING | Non Dimmable |
Certifications



